Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Träningstider Konstgräs 2018
Träningstider Konstgräs 2018
Finns även under dokument på hemsidan.
Reviderat: 2017-12-05
Tid Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag
17.00 - 18.30 Kn 10 (från april) P 08 
Kn 09 / P-07 Kn 11 (från april)
  P 07/ F-06-08   P 08/ F-06-08  
         
18.30 - 20.00 F 03/04 P 06 F 03/04 P 05  
F 05 P 05 F 05 P 04  
P 04 P 03   P 03  
20.00 - 21.30 A-lag Damlag A-lag Damlag  
U-lag   U-lag    
         
Tid Lördag Söndag
11.00 - 12.30    
12.30 - 14.00      
14.00 - 15.30    
15.30 - 17.00   Kn 09 (från mars)
17.00 - 18.30   P 06
18.30 - 20.00    
20.00-21.30  A-laget
Lag (tjejer) Ledare
F09/10/11
F 06/07/08 Andreas Axelsson, Raymond Antonsen, Göran Nylund, Katrin Eneroth, Anders Nilsson
F 05 Morgan Berg
F 03/04 Stefan Ädel, Bengt Gustavsson


Damlag Ulrik Johansson, Christer Engström, Dick Nordlund
Kn 12 Marcus Malm, 
Kn 11 Ali Moosavifar, Mikael Ottosson, Jonas Danielsson
Kn 10 Christian Lima
Kn 09 Ali Moosavifar
P 08 Tomas Hansen, Ylva Axelsson, Robin Brenna Lund
P 07 Ola Solvang, Björn Mattsson, Avni Hajdari
P 06 Johan Dahlberg, Pontus Ericsson
P 05 Martin Karlsson, Daniel Lomgård Lans
P 04 Renzo Fernando Montenegro Salas, Zijadin Bunjako
P 03 Tomas Hansen, Anders Johansson
U-lag Thomas "Bissen" Johansson, 
Herrlag Peter Lindqvist, Bo Fransson
Träningstider 2018
Träningstider 2018
Tiderna gäller när alla tre fotbollsplanerna används.
Det är inte bokat plan, lagen samsas om de tre planerna som finns på bästa sätt.
Det är upp till varje lags ledare att se om det är inbokat matcher på deras träningstider.
Kontakta Marie om ni vill ändra tid eller ha fler träningstider.

Träningstider IFK Strömstad 2018
Måndag Tisdag
  Konstgräs A-plan B-plan Konstgräs A-plan B-plan
1700-1830   P10 (halvplan)
P04 (halvplan)
    Kn11 (halvplan)
F 06/07/08 (halvplan)
P07 (halvplan)
P08 (halvplan)
1830-2000     F03/04 (halvplan)
F05 (halvplan)
  P06 (halvplan)
P05 (halvplan)
P15 (helplan)
2000-2130     A-lag
U-lag
Damlag    
Onsdag Torsdag
Konstgräs A-plan B-plan Konstgräs A-plan B-plan
1700-1830 Kn-13     P07 (halvplan) P08 (halvplan)
P09 (halvplan)
F 06/07/08 (halvplan)
P07 (halvplan)
1830-2000 P06 (halvplan)   F03/04 (halvplan)
F05 (halvplan)
  P05 (halvplan) P15 (helplan)
2000-2130     A-lag
U-lag
    Damlag
Fredag
1700-1830 Fredag A-plan B-plan
1830-2000 Kn12 (halvplan) P06 (1515-1645)
P07 (halvplan)
2000-2130      
     
Lördag
Söndag
1600-1730 P09 (B-plan - halvplan)
1830-2000 A- och U-lag (B-plan - helplan)
 

 
Huvudsponsorer