SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Tack för denna upplaga!
Save the date

14:e maj!

Program

Vi drar igång IFK-dagen 10.00 med både matcher och skills corner och sedan har vi matchstarter hela vägen fram till 14.00.

 

Kiosken och grillen står öppen

 

Välkomna önskar IFK Strömstad!

Lilla Allsvenskan barn 2015-2016

På A-plan, närmast kiosken går lilla Allavenskan av stapeln mellan 10.00-12.00 med barn födda 2015 och 2016. Varje omgång spelas om ungefär 15 minuter och alla matcher i en omgång startar samtidigt.

 

Har du missat att anmäla dig så hittar vi ett lag till dig på plats!

 

Vi önskar alla lycka till!

 

 

Partners Corner

Mellan A-plan och konstgräset (Kiosken) hittar du några av våra partner. 

 

Intersport, kommer med IFK kollektionen

Swedbank, har föreläsningar för våra spelare

Höjdfoto, tar flygfoto och mingel bilder under dagen

 

Varmt välkomna. 

 

 

 

Proffs på pengar

Swedbank kommer att hålla föreläsningar anpassad för barn och ungdomar som hjälper de att ta hand om sina pengar tex på nätet etc.

 

Föreläsningarna är på 30 minuter och går 3 gånger under dagen. 

 

kl. 11:30

kl. 12:00

kl. 12:30

 

Länk till video

Missa inte mamma-barn challenge

På IFKdagen 14 maj kan du tillsammans med din son eller dotter vinna fina priser genom att delta i Mamma-barn challenge.

 

Video: mamma-barn challenge

Försäljning av begagnade och nya fotbollskor etc.

Det kommer att finnas ett bord bredvid kiosken för försäljning av begagnade och nya fotbollskor, fotbollskläder etc. Besök oss för att fynda passande plagg för säsongen. Pengarna från försäljningen går till föreningens alla barn och ungdomar. 

Fylla på vatten

Det går att fylla på vatten vid följande 4 platser:

- Parkeringsentrén till NS-hallen

- Utanför omklädningsrum 8/9 (utsidan av NS-hallen mot konstgräset)

- Utanför omklädningsrummen vid kiosken

- På gaveln längst från omklädningsrummet på kioskbyggnaden

Fotografering under dagen

Strömstad Höjdfoto kommer under dagen ta flygbilder med drönare och mingelbilder. Meddela oss om ni inte vill vara på bilder.

 

länk till Höjdfoto

Omklädningsrum

Under IFK-dagen har vi 9 tillgängliga omklädningsrum 2 bredvid kiosken och 2 med ingång från utsidan av NS-hallen, markerade med 8/9, samt 5 stycken inne i NS-hallen med ingång från parkeringen. Men med 22 lag som ska spela under dagen så behöver vi dela dela dem och endast använda dem för att byta om och duscha, vi kan alltså inte hålla taktikgenomgångar eller lämna kvar några saker, utan dem får vi ta med oss ut till planen.

 

För allas trivsel så dedikerar vi omklädningsrummen vid kiosken till dagens alla flicklag, medan 8/9 samt alla inne i NS-hallen dedikeras till dagens alla pojklag.

 

Det finns alltså inga omklädningsrum som är specifikt för något enskilt lag.

 

Byter ni om inne i NS-hallen så måste ni ta av/på er skorna vid entrén då det är förbud mot att gå vid med uteskor vid omklädningsrummen inne i NS-hallen.

 

*NS-hallen = Nordby Supermarket hallen

Reklamfilmer inför IFK-dagen
Kioskbemanning

Vi håller öppet kiosken hela dagen från 10.00-16.00. Det finns korv, hamburgare, dricka, smoothie, toast, fika och andra godsaker.

 

Välkomna!

 
Huvudsponsorer
Guldsponsor
Silversponsor
Bronssponsor
Ungdomsstöd
Gräsroten